2021

Volkswagen Atlas 3.6L V6 SE w/Technology 4MOTION rok 2021

10000 km
Automatická
Benzín

Technické dáta

Počet kilometrov

10000 km

Rok

2021

Prevodovka

Automatická

Pohon

4x4

Počet dverí

5

Výkon

200 kW

Typ paliva

Benzín

Objem motora

3600 cm3

Miest na sedenie

7

Farba

strieborná

VIN

1V2HR2CA1MC540534

CARFAX

Výbava a opis

Výbava

Dôležitá informácia

Pri každom vozidle poskytujeme VIN číslo karosérie a CARFAX (dokument, na ktorom sú zaznamenané servisné prehliadky, počet majiteľov a tiež všetky poškodenia od nákupu vozidla ). Ak sa rozhodnete pre nákup vozidla na vlastnú zodpovednosť, odporúčame vyžiadať si od predajcu VIN číslo a spomínaný CARFAX vozidla. Upozorňujeme vás, že 20 - 30% predávaných vozidiel v USA je po povodni. Ak máte VIN číslo, stačí ho vložiť do vyhľadávača Google, kde sa vám zobrazuje poškodenie vozidla. V prípade, že Google nenájde žiadne výsledky o vozidle, znamená to, že údaje boli predajcom zámerne vymazané pre veľké poškodenie, prípadne zatopenie. Takéto odstránenie histórie vozidla stojí 300 - 500 USD. Sú ale výnimky, že vozidlo bolo dovezené ako nehavarované v 100% stave, no vtedy bude cena vysoká. Pre podrobné vysvetlenie nás neváhajte kontaktovať na +421 911 22 11 22.

Fotogaléria

PREDANÉ

Článok z auto.pravda.sk

VW Atlas: ‚Veľký Touareg‘ bude len pre USA. Diesel v ňom nenájdete

Volkswagen to v USA nevzdáva. Na autosalóne v Los Angeles predstaví novú posilu – najväčší model, aký kedy za Atlantikom ponúkol. V hierarchii bude však stáť medzi Tiguanom a Touaregom.

Nový VW Atlas vychádza zo štúdie CrossBlue,...

Nový VW Atlas vychádza zo štúdie CrossBlue, predstavenej v Detroite v roku 2015. Dizajn vyznáva jednoduché horizontálne línie.

Volkswagen nemá v USA na ružiach ustlané. Kauza Dieselgate naň najviac doľahla práve za Atlantikom. Finančné dopady sú astronomické. No ani predtým sa jeho predaje nevyvíjali tak, ako si predstavoval. Akosi sa nevedel naladiť na vkus Američanov. Chýbalo mu vždy to, čo mali radi. Veľké SUV, veľké MPV aj pikap. Touareg bol na tamojšie pomery malý a drahý a „záchranné“ MPV Routan, odvodené z Chrysleru Voyager, zas prepadákom. Američania dali prednosť originálu. A pikap Amarok? Tak ten paradoxne Volkswagen za Atlantik nedovážal. To všetko má zmeniť novinka s názvom Atlas, vyvinutá špeciálne pre USA.

Veľkosťou presahuje Atlas súčasný Touareg, to...

Veľkosťou presahuje Atlas súčasný Touareg, to preto, aby mohol ponúknuť variabilný interiér s troma radmi sedadiel, podobne ako klasické MPV.

A keďže MPV už nie sú v móde, má podobu veľkého crossoveru. Naozaj veľkého. Atlas má totiž na dĺžku 5 037, na šírku 1 979 a na výšku 1 768 mm. Je teda približne o 25 cm dlhší, o štyri širší a o šesť centimetrov vyšší než Touareg. Ide o vôbec najväčší model, aký kedy Volkswagen v USA ponúkal. A zabiť ním chce hneď dve muchy jednou ranou. Zastúpi SUV aj MPV. Napriek veľkorysému formátu bude však v hierarchii koncernu stáť medzi Tiguanom a Touaregom. A to najmä cenou. Touaregu jednoducho zostane stále punc sofistikovaného, takmer prémiového SUV do terénu, kam sa Atlas celkom nechystá.

Palubná doska môže byť vybavená virtuálnym...

Palubná doska môže byť vybavená virtuálnym prístrojovým panelom. Samozrejmosťou je kompatibilita so smartfónmi.

Základom je rozšírená a predĺžená platforma MQB, na ktorej stojí všetko od Golfu až po Škodu Superb a Kodiaq. Dizajn, ktorému predchádzal koncept CrossBlue, vyznáva jednoduché horizontálne línie, typické pre nové SUV od VW. Preto neprekvapí predná maska s dvojicou lamiel zabiehajúcich až do reflektorov, hranaté výrezy blatníkov či zadná časť s praktickým výklopným vekom a svetlami spojenými chrómovou lištou. Úlohou Atlasu je osloviť najmä rodiny. Aj preto ponúkne priestranný interiér, ktorý môže konkurovať akémukoľvek MPV. To znamená tri rady variabilných sedadiel pre sedem ľudí. Posledný z nich bude sklopný aj demontovateľný.

Dva zadné rady sedadiel budú sklopné. Takže...

Dva zadné rady sedadiel budú sklopné. Takže Atlas si zasúťaží aj s plnohodnotnými MPV.

Očakávať môžeme obrovský batožinový priestor, ale aj dostatok komfortu, na ktorý sú Američania zaťažení. Prístrojový panel môže byť nahradený 12,3-palcovým displejom. Pripojenie na internet Car-Net umožní využívať rôzne služby. So smartfónmi si bude Atlas rozumieť cez platformy Android Auto, Apple CarPlay alebo MirrorLink. Za príplatok si budete môcť dopriať výkonnú aparatúru Fender. Nechýbajú asistenčné systémy od autonómnych bŕzd a multikolíznej brzdy až po adaptívny tempomat, monitorovanie jazdných prúdov či výstrahu pred kolíziou. S parkovaním pomôže nová verzia parkovacieho asistentu.

Pod kapotou sa objavia výlučne benzínové...

Pod kapotou sa objavia výlučne benzínové motory. S dieselmi v USA Volkswagen skončil.

Absencia naftového motora v USA iste neprekvapí. Američania budú mať na výber preplňovaný štvorvalec 2,0 TSI (178 kW) alebo väčší 6-valec 3,6 VR6 (207 kW), ktorý v Európe skončil kariéru spolu s odchodom minulej generácie Passatu a Superbu. Oba motory dostanú 8-stupňový automat a silnejší z nich aj pohon oboch náprav 4Motion prostredníctvom elektrohydraulickej spojky Haldex. S čímsi ako redukčným prevodom alebo pneumatickým odpružení, akým disponuje Touareg, nepočítajte. Toto nie je SUV ani off-road, ale praktický crossover i keď v nezvyklo veľkom formáte.

Atlas absolvuje premiéru na novembrovom autosalóne v Los Angeles. Vyrábať ho budú popri Passate výlučne v americkom závode Chattanooga v Tennessee, do modernizácie ktorého nalial nedávno Volkswagen 900 miliónov eur. Od Atlasu si sľubuje zlepšenie predajných čísiel. Crossovery, označované v USA termínom midsize, kam mieri, majú totiž na tamojšom trhu až 10-percentný podiel. Predaj odštartuje nemecká automobilka budúci rok. S predajom Atlasu v Európe však vôbec nepočíta. A to je možno škoda.

CRASH TEST

POROVNANIE VW ATLAS vs VW TOUAREG

Fotografie pred opravou

+421 911 22 11 22