FAQ

pscar about us

Prosím, vypíšte nezáväzný formulár ohľadom kúpy vozidla. Následné Vám pošleme ponuku.  Ešte pred tým vozidlo preveríme cez CARFAX.

CARFAX je dôveryhodný dokument, na ktorom sú zaznamenané servisné prehliadky, počet majiteľov a tiež poškodenie vozidla.

Dovážame a prihlasujeme maximálne 7 ročné vozidlá. Staršie vozidlá je taktiež možné doviezť, no príplatok k prihláseniu v Českej republike je 1500 eur.

Vozidlá kupujeme v USA na aukciách COPART a IAAI, len od poisťovní, nie dealerov.

Poisťovňa predáva auto v stave, ako je po havárií, bez úprav. Priekupníci najskôr kupujú viac poškodené vozidlá od poisťovní, neskôr ich esteticky upravia pre lepšie fotografie, a potom ich znova predávajú na aukciách. My takéto vozidlá v žiadnom prípade nenakupujeme.

Na aukciách nebýva uvedený opis poškodenia, preto naša spoločnosť dováža vozidlá len s minimálnym poškodením viditeľným na fotografiách. Vozidlo môže byť poškodené iba raz. V žiadnom prípade nedovážame zatopené vozidlá. Toto preverujeme cez CARFAX.

Všetky nami dovezené vozidlá dávame opravovať do servisov s minimálnou praxou 20 rokov. Na opravu používame výlučne len originálne náhradné diely. Nikdy nemontujeme lacné čínske náhrady. Počas opráv sa taktiež fotí priebeh výmeny dielov. Fotografie sú neskôr použité k nahliadnutiu zákazníkovi. 

Na vozidle, ktoré predáme zákazníkovi, vždy vymeníme olej a všetky filtre. Vozidlo dostanete dôkladne vyčistené. V prípade potreby sa preleští aj lak. Na každé vozidlo poskytujeme 1 rok záruku. Po dohode vieme namontovať aj rôzne doplnky a LPG zariadenie značiek KME (Poľsko), STAG (Poľsko) a BRC (Taliansko).

Dovoz vozidla trvá 2-3 mesiace, oprava 1-2 mesiace a prihlásenie približne 1 mesiac. Teda celkový čas môže byť do 6 mesiacov.

Po vybraní vozidla a následnej cenovej dohode, je potrebné zaslať na náš účet 50% z celkovej dohodnutej ceny.

Po dohode je možné zaregistrovať vozidlo na súkromnú osobu, ale aj na firmu, kde je možný odpočet DPH.

Všetky vozidlá, ktoré prihlásime v Českej republike, vrátane zápisu LPG zariadenia, je možné predať do ktoréhokoľvek štátu Európskej únie. V každom štáte môžu byť však iné poplatky za prihlásenie amerického vozidla. Po dohode vieme dodať aj neprihlásené vozidlo s americkým technickým preukazom.

Mierne havarované vozidlá, ktoré dovážame, majú len kozmetické chyby, ktoré výmenou dielov odstránime. Hlavnou výhodou takéhoto dovozu je cenový rozdiel aj 10 000 € pri vozidle, ktorého hodnota je okolo 50 000 €.

Pre nedostatok času nedovážame ani neprihlasujeme Vami nájdené vozidlá.

Naša spoločnosť ako jedna z mála poskytuje na svojej webovej stránke číslo karosérie, dokument CARFAX a tiež fotografie pred opravou. Pre porovnanie, napríklad na stránkach portálu mobile.de je množstvo amerických vozidiel, pri ktorých sa vôbec neuvádza číslo karosérie, čiže ani nie je možné získať CARFAX, v ktorom sa nachádza história vozidla. Skúšali sme kontaktovať overených predajcov, aby poskytli číslo karosérie, no z desiatich poslali len dvaja. Po preverení týchto vozidiel sme zistili, že pred opravou boli veľmi poškodené, navyše boli dovezené z Poľska alebo Litvy. Preto sa nikde neuvádza číslo karosérie.

Ďalšia neserióznosť zo strany predajcov je taká, že za poplatok 300 – 600 $ je možné vymazať históriu vozidla, čiže rozsah poškodenia. Vyskúšali sme to aj my. Po zaplatení poplatku už nenájdete žiadnu informáciu o havárií vozidla (v našom prípade VIN: 5TFDW5F19JX759381) s výnimkou CARFAX dokumentu, kde históriu nie je možné vymazať.

Čoraz viac sa na internete objavujú podozrivo lacné nehavarované vozidlá dovezené z USA. Je tu veľká pravdepodobnosť, že predávajúci za tieto vozidlá neplatia CLO ani DPH, nakoľko v CARFAX dokumente nemajú uvedené ,,EXPORTING to EUROPE,,. V takýchto prípadoch na vozidle v USA môže stále prebiehať leasing a zároveň je to isté vozidlo prihlásené v Európe. Nie je možné, že vozidlo, ktoré má v USA hodnotu 50 000 $, sa v Európe po prihlásení vrátane poplatkov predáva za 50 000 €.